Forum ZAGRODNO Strona Główna ZAGRODNO
Zagrodno- forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Droga na Zamek Grodziec.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ZAGRODNO Strona Główna -> zamek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Gmina powinna wykorzystywać zarobione przez Zamek pieniądze na swoje inne cele (oprócz zamku) ?
TAK
10%
 10%  [ 1 ]
NIE
90%
 90%  [ 9 ]
NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
szwarc




Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 73
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Grodziec

PostWysłany: Pon 21:33, 23 Kwi 2007    Temat postu: Droga na Zamek Grodziec.

Kolejny temat nie dający spokoju mieszkańcom Grodźca jak również kasztelanowi naszej "Perełki".

Idąc czy jadąc na Zamek Grodziec możecie ujrzeć iście średniowieczną drogę.

Można na to spojrzeć w dwojaki sposób:
1. Jako niebezpieczeństwo rozwalenia zawieszenia w aucie, urwania miski olejowej, dla pieszych skręcenia lub złamania nogi itd. (można by tu dużo wymieniać)

lub jako

2. Jako dodatkową atrakcję turystyczną - złamanie nogi zawsze można potem wspominać jako wspaniałą przygodę na zamku Grodziec Very Happy a wjazd autem na samą górę (bez awarii) to też jakiś wyczyn szczególnie dla fanów terenowych aut - mogą śmiało jechać do Grodźca.

Ktoś znowu zaraz pomyśli, że jestem przeciwnikiem Gminy czy Pana Wójta - NIEPRAWDA - temat ten był już poruszany wiele razy - wytłumaczenia różne - a to z lasem nie idzie się dogadać (bo część tej drogi to droga leśna) a to pieniędzy nie ma itd. A drogi gdzie indziej jakoś są robione.

Reakcji dalej nie ma więc może warto pokazać to na forum - może ktoś z Gminy to czyta.

Ktoś może powiedzieć - "niech zamek sam zrobi tą drogę" - no tak - może i by tak było - tylko, że pieniądze z zamku zabierane są na remonty dróg - ...... - w innych miejscowościach naszej Gminy. Dodam jeszcze tyle, że tu nie chodzi tylko o drogę na zamek - a co z ludźmi uczęszczającymi do kościoła ? A może pleban powinien tę drogę zrobić ?

A teraz popatrzcie sobie:
















fot. Bartłomiej Łuc - zezwalam na wykorzystywanie tych zdjęć pod warunkiem umieszczenia w opisie ich autora.


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez szwarc dnia Pią 18:43, 11 Maj 2007, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Gmina powinna wykorzystywać zarobione przez Zamek pieniądze na swoje inne cele (oprócz zamku) ?
TAK
10%
 10%  [ 1 ]
NIE
90%
 90%  [ 9 ]
NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
Krzysiek




Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 449
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Wielka Ojczyzna Polska

PostWysłany: Śro 12:58, 25 Kwi 2007    Temat postu:

Dzięki za pociągnięcie tematu dalej... dla wzmocnienia dodam wyniki ankiety jaką przeprowadziłem na zagrodno.info.

Zdecydowana większość jest ZA poprawą infrastruktury drogowej na Zamek Grodziec. Oczywiście ankieta tylko obrazowuje pewne nastroje społeczne ale jak widać są także głosy sprzeciwu... - ciekawe dlaczego? A może to mieszkańcy tej kolonii zza miedzą Grodźca gdzie poprowadzono asfalcik...

Dodam jeszcze, że można było oddać tylko jeden głos z jednego adresu IP.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Gmina powinna wykorzystywać zarobione przez Zamek pieniądze na swoje inne cele (oprócz zamku) ?
TAK
10%
 10%  [ 1 ]
NIE
90%
 90%  [ 9 ]
NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
szwarc




Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 73
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Grodziec

PostWysłany: Czw 8:05, 26 Kwi 2007    Temat postu:

Jak na razie to wygląda na to, że możemy sobie tylko pogadać i nic więcej. Z resztą ten temat jest naprawdę cały czas poruszany przy okazji jakiegokolwiek zebrania z wójtem czy z przedstawicielami gminy- i co .... i nic.

Sołtys i radny działa (z kłodami pod nogami) - w Gminie mamy specjalistów od tego - i jakoś nikt nic nie może osiągnąć - wiem, wiem to nie takie proste - ale czy na prawdę potrzeba na to następnych kilku lub kilkunastu lat - wtedy dojazd na zamek będzie porównywalny z wyprawą na Śnieżkę - (na Śnieżce może być nawet łatwiej). Jakoś droga w innych miejscowościach poszła szybko (częściowo za pieniądze z Grodźca - jak się domyślam). Skoro ludzie pracujący w Gminie odpowiedzialni są za rozwój infrastruktury i sami się tego podjęli - niech teraz pokażą, że są właściwymi osobami na odpowiednich stanowiskach - bo jeśli nie mogą sobie z tym poradzić to po co było się wcześniej deklarować - zrobimy to, zrobimy tamto.


Tak jak pisałem w innym poście - trzeba pozapraszać różne telewizje i narobić wstydu gminie - może coś wtedy ruszy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Gmina powinna wykorzystywać zarobione przez Zamek pieniądze na swoje inne cele (oprócz zamku) ?
TAK
10%
 10%  [ 1 ]
NIE
90%
 90%  [ 9 ]
NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
LukaS




Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 25
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zagrodno

PostWysłany: Pon 10:19, 30 Kwi 2007    Temat postu:

Drogę trzeba koniecznie naprawić. Zbyt wielki wstyd przynosi to gminie. W rzeczywistości droga jest dużo gorsza niż na zamieszczonych wyżej fotkach. Nie trudno złapać gumę czy nawet część zawieszenia zostawić...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Gmina powinna wykorzystywać zarobione przez Zamek pieniądze na swoje inne cele (oprócz zamku) ?
TAK
10%
 10%  [ 1 ]
NIE
90%
 90%  [ 9 ]
NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
Szpero




Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: teraz z Bolesławca, kiedyś z Grodźca...

PostWysłany: Czw 18:15, 03 Maj 2007    Temat postu:

tej drogi nie da się już naprawić, ją trzeba zrobić OD NOWA !!!Naprawiana to już była kilka razy - co wystarcza na jedna zimę. Woda w szczelinach po tych "naprawach" zamarza i rozsadza asfalt...
Śmiało mogę powiedzieć, że odkąd mieszkam w Grodźcu, a mieszkam od zawsze czyli od około 30 lat, ta droga jeszcze nigdy nie była w tak TRAGICZNYM STANIE !!! I mam tylko nadzieję że jak jakiś urzednik z gminy, albo nawet sam Pan Wójt będą jechać na zamek na jakąś fajna imprezkę, to pozostawiają tam, najlepiej w prywatnych autach, miski olejowe albo/i zawieszenia. Wtedy zobaczą jak sprawa jest poważna. Nie mówię już o wstydzie przed turystami. Po programie Makłowicza, przyjechała na zamek moja rodzina ze Środy Śląskiej, powiedzieli że takiego syfu jeszcze nie widzieli (chodzi o drogę) i więcej ich noga na zamku nie stanie, dopóki nie będą mogli tam normalnie dojechać, autem inne jak terenowe. A ilu jeszcze turystów tak powiedziało ?.... Ot polityka gminy - klienci jednorazowi...
I mam już dość bajek na temat tego że to lasy, że droga gminna, że leśna itp... Po to ich wybieraliśmy (decydentów) żeby załatwiali nasze problemy a zamek niedługo z perełki stanie się wrzodem na pupie gminy - jak się zawali na kogoś, a wszystko do tego tam zmierza.
I pytanie do gminy:
Gdzie jest kasa zarobiona przez zamek na realityshow ? Z kilku lat.
Zasłanianie walących się murów szmatkami i chorągwiami w niczym im nie pomoże, je trzeba remontować, a kaska na to rozeszła się na boki...
I ostrzegam gminę, zbliżają się wakacje, będę często jeździł z rodziną na zamek, radziłbym sie modlić żebym sobie auta nie uszkodził, bo będzie to drogo gminę kosztować, oj drogo - w sadach takie sprawy się wygrywa Smile bez problemów.
I zawsze będę miał ze sobą aparacik. W zasadzie już dziś odpowiedni donos do odpowiednich instytucji poskutkowałby zamknięciem zamku ze względu na możliwość zawalenia lub narażania zdrowia i życia ludzkiego...
A tego gmina chyba nie chciałaby ?


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Gmina powinna wykorzystywać zarobione przez Zamek pieniądze na swoje inne cele (oprócz zamku) ?
TAK
10%
 10%  [ 1 ]
NIE
90%
 90%  [ 9 ]
NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
sołtys
Administrator



Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 143
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:46, 10 Maj 2007    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

No to „nasza sprawa” nabiera rozgłosu Very Happy.. brawo chłopaki ze użyczyliście swoich zdjęć. Tekst przewodni : „Mamy XXI w., komunizm znika a tu, co? Zanim odwiedzicie cudowny zamek wpadnijcie do wójta na kawę...” Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Gmina powinna wykorzystywać zarobione przez Zamek pieniądze na swoje inne cele (oprócz zamku) ?
TAK
10%
 10%  [ 1 ]
NIE
90%
 90%  [ 9 ]
NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
szwarc




Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 73
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Grodziec

PostWysłany: Pią 9:11, 11 Maj 2007    Temat postu:

No nareszcie kolejne osoby dołączają do buntu - brawo - może coś się rozkręci.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Gmina powinna wykorzystywać zarobione przez Zamek pieniądze na swoje inne cele (oprócz zamku) ?
TAK
10%
 10%  [ 1 ]
NIE
90%
 90%  [ 9 ]
NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
szwarc




Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 73
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Grodziec

PostWysłany: Sob 13:05, 12 Maj 2007    Temat postu:

Oto informacja ze strony zagrodno.pl

"20 kwietnia 2007 odbyło się spotkanie Wójta Gminy Zagrodno z przedstawicielami Gminy Rossau w sprawie umowy partnerskiej w ramach obszaru współpracy transgranicznej Dolny Śląsk, Czechy, Saksonia. W spotkaniu brali również udział Komendant Powiatowej Staży Pożarnej w Mittweida i Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w z Złotoryi Roman Mokrzycki."

[link widoczny dla zalogowanych]

Jest tam na końcu takie jedno zdanie:

"Zaproszeni goście odwiedzili jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagrodnie, Olszanicy i Grodźcu oraz zwiedzili zamek."

Ciekawe czy władze gminy były dumne z drogi na zamek, a może było im wstyd ?
Ciekawe czy na górę weszli pieszo czy autem - jeśli autem - to kto zdobył się na takie poświęcenie ?
Ja tam osobiście nie chciałbym współpracować z kimś kto dopuścił do takiego stanu drogi do głównego obiektu turystycznego całej gminy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Gmina powinna wykorzystywać zarobione przez Zamek pieniądze na swoje inne cele (oprócz zamku) ?
TAK
10%
 10%  [ 1 ]
NIE
90%
 90%  [ 9 ]
NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
Szpero




Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: teraz z Bolesławca, kiedyś z Grodźca...

PostWysłany: Sob 15:15, 12 Maj 2007    Temat postu:

Dość !!!
Dzisiaj napisałem do kilku większych gazet, do TVNu i Polsatu... No i do UG Zagrodno. Może "terapia wstrząsowa" "szanownym, jakże pracowitym urzędnikom" pomoże, może sie przebudzą... Niezła będzie zadyma i wstyd. Do TV wysłałem nawet zdjęcia drogi na Zamek i śmietniska w parku. Skoro nasz konserwator zabytków tak już się rozleniwił że ma w d..ie zabytek takiego kalibru jak ZG to teraz i on będzie miał "sympatyczne wizyty" medialne. Na jego miejscu już zacząłbym się przygotowywać do wywiadów. Koniec slodkiego spokoju, w końcu żyją także z moich podatków i co niektórych ja wybierałem, teraz przestaje się kłaniać a zaczynam wymagać !
A`propos ma ktoś namiary e-maiowe i teleadresowe na naszego Pana Ko(ń)nserwatora ? Prosiłbym serdecznie...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Gmina powinna wykorzystywać zarobione przez Zamek pieniądze na swoje inne cele (oprócz zamku) ?
TAK
10%
 10%  [ 1 ]
NIE
90%
 90%  [ 9 ]
NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
szwarc




Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 73
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Grodziec

PostWysłany: Sob 20:03, 12 Maj 2007    Temat postu:

Ciekawe dlaczego nikt z UG nie odpowiada na tym forum - nie wierzę, że nikt tego nie oglądał. A może zbyt ciężko jest napisać i wytłumaczyć co jest robione w tym celu ?

Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Gmina powinna wykorzystywać zarobione przez Zamek pieniądze na swoje inne cele (oprócz zamku) ?
TAK
10%
 10%  [ 1 ]
NIE
90%
 90%  [ 9 ]
NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
Krzysiek




Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 449
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Wielka Ojczyzna Polska

PostWysłany: Nie 15:09, 13 Maj 2007    Temat postu:

szwarc napisał:
Ciekawe dlaczego nikt z UG nie odpowiada na tym forum - nie wierzę, że nikt tego nie oglądał. A może zbyt ciężko jest napisać i wytłumaczyć co jest robione w tym celu ?

Może i czytają ale jak sam napisałeś, że nie dysponujesz osobiście zbyt dużą ilością czasu... tak samo i urzędnicy zapewne zajmują się swoim światem i to forum traktują jako rozrywkę... i może jako zbiór plotek...
Poza tym masz strony urzędowe i m. in. Wójtowe Wieści tam możesz szukać odpowiedzi na swoje pytania albo proponować kolegium redakcyjnemu aby udzielili tam stosownych odpowiedzi na pytania Cię dręczące Smile w kolejnym numerze Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Gmina powinna wykorzystywać zarobione przez Zamek pieniądze na swoje inne cele (oprócz zamku) ?
TAK
10%
 10%  [ 1 ]
NIE
90%
 90%  [ 9 ]
NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
Krzysiek




Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 449
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Wielka Ojczyzna Polska

PostWysłany: Nie 15:21, 13 Maj 2007    Temat postu:

Szpero napisał:
Dość !!!
Dzisiaj napisałem do kilku większych gazet, do TVNu i Polsatu... No i do UG Zagrodno. Może "terapia wstrząsowa" "szanownym, jakże pracowitym urzędnikom" pomoże, może sie przebudzą... Niezła będzie zadyma i wstyd. Do TV wysłałem nawet zdjęcia drogi na Zamek i śmietniska w parku. Skoro nasz konserwator zabytków tak już się rozleniwił że ma w d..ie zabytek takiego kalibru jak ZG to teraz i on będzie miał "sympatyczne wizyty" medialne. Na jego miejscu już zacząłbym się przygotowywać do wywiadów. Koniec slodkiego spokoju, w końcu żyją także z moich podatków i co niektórych ja wybierałem, teraz przestaje się kłaniać a zaczynam wymagać !
A`propos ma ktoś namiary e-maiowe i teleadresowe na naszego Pana Ko(ń)nserwatora ? Prosiłbym serdecznie...

Osobiście nie wiem, czy to jest dobry pomysł. Wiem jak funkcjonują media i mam obawy czy takim działaniem nie zbuduje się aby szubienicy dla samego zamku, a chyba nie oto nam chodzi w tym wszystkim?
TVN, Polsat, TVP1, TVP2, TVP3... "RZ", "Wyborcza", "NEWSWEEK", "WPROST", portale: wp.pl, onet.pl, interia.pl itd... mógłbym tu wymieniać ku nieskończoności media które opisywały, mówiły głośno o zamku itd... ale nikt nie interesował się zbytnio jego problemami - bo to dla mediów ogólnopolski mało sprzedajny materiał... to jest tzw. "KOMERCHA"... jeżeli już kierujesz pewne prośby ... szukasz pomocy medialnej to szukaj w konkretnych programach, które pomagają (np. "Sprawa dla reportera" program Elżbiety Jaworowicz, którego zasadą jest interwencja w trudnych, konfliktowych sprawach społecznych i może jeszcze UWAGA - TVN), a nie szukają sensacji (INTERWENCJA, TVN24, SUPER WIZJER), którą można sprzedać i zamienić na mln widzów itd... a zamek NASZ mają w głębokim poważaniu. Tu jest dość delikatna materia tego wszystkiego i trzeba umiejętnie balansować w tej puszczy... możesz mi wierzyć lub nie ale wielkie hallo nie jest tu dobrym rozwiązaniem... to raczej jest na korzyść innych obiektów ... kompleksu pałacowego w Kliczkowie, Zamku Czocha itp... dla których Zamek Grodziec powoli staje się konkurencją, która może przyciągać rzeszę turystów... może to wydać się nierealne ale tak właśnie jest... A jeśli chodzi o konserwatora to lepiej aby w tym przypadku spał i nikt go nie budził ... aktywny może poczynić więcej szkody niż pożytku... naprawdę działajmy z głową ... spontaniczność nie jest tu dobrym rozwiązaniem... zacznijmy od lokalnych działań... czyńmy presje na ludzi wybranych przez nas samych... bo to oni są decydentami a my ich wyborcami i powinni nas słuchać... osobę z X terenu Polski guzik obchodzi czy na zamek będzie droga czy nie bo ma inne obiekty do wyboru i koloru... nikt z odsieczą nie przybędzie... co najwyżej konkurencja aby zniszczyć ZAMEK GRODZIEC, a oto Ci chodzi ? Nie wydaje mi się Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Gmina powinna wykorzystywać zarobione przez Zamek pieniądze na swoje inne cele (oprócz zamku) ?
TAK
10%
 10%  [ 1 ]
NIE
90%
 90%  [ 9 ]
NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
Krzysiek




Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 449
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Wielka Ojczyzna Polska

PostWysłany: Nie 15:49, 13 Maj 2007    Temat postu:

Proponuje akcję, która miałaby na celu budowy świadomości wśród społeczeństwa zamieszkującego naszą gminę, że taki obiekt jak ZAMEK GRODZIEC to kura znosząca złote jajka dla każdego mieszkańca!!! Oczywiście jeśli nikt pracy się nie boi i lenistwo go nie ogarnia...
Na start jednak zamek potrzebuje wsparcia i inwestycji, które mimo wstępnych nakładów zwrócą się... że czasami lepiej nie budować drogi do domostw radnych bo to inwestycja bezzwrotna, no może z korzyścią dla X radnego, który w kolejnych wyborach otrzyma głosy swych wyborców... ale czy oto chodzi w byciu radnym? Poza tym tego typu inwestycje można poczynić w późniejszym czasie gdy skarbiec gminy napełni się... a przecież jest wiele sposobów aby tak się stało... elektrownie wiatrowe, przetwórstwo… ZŁOTA KURA - ZAMEK GRODZIEC... bo...
Dzięki naszej perełce powstaną nowe miejsca pracy, okoliczni mieszkańcy zaczną zarabiać, tworzyć pensjonaty, miejsca parkingowe, atrakcje: trasy rowerowe - wypożyczalnie rowerów, przejażdżki konne, a może i nawet furmanką to się sprzedaje... Wśród turystów są też potencjalni inwestorzy o tym też trzeba pamiętać… poza tym na zamku może spotykać się świat biznesu, który poszukuje miejsc tzw. Incentive, a nasz zamek to idealne miejsce na tego typu spotkania… tylko trzeba dojść do tej świadomości ludzi uśpionych i myślami jeszcze będących w czasach PRL-u... Media ogólnopolskie tego nie uczynią bo mają to gdzieś...
A dzięki takiej akcji uświadamiania - nauki - szkolenia lokalnego... zaszczepienia innowacji, pokazania, że można inaczej... przez ludzi młodych i nie tylko ale patrzących w przyszłość, a nie przeszłość… przy tym trochę drobin XXI wieku na terenie naszej gminy może przyczynić się do pozytywnych zmian gdzie zamiast gadania, że to biedna gmina typowo rolnicza... będzie to kraina miodem i mlekiem płynąca... i to nie jest jakaś wizja odległa i nierealna... nie jest to utopia tylko realia... tylko potrzeba ludzi odważnych i zdecydowanych... a egoistów i karierowiczów proponuje ulokować w lochach zamkowych Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Gmina powinna wykorzystywać zarobione przez Zamek pieniądze na swoje inne cele (oprócz zamku) ?
TAK
10%
 10%  [ 1 ]
NIE
90%
 90%  [ 9 ]
NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
szwarc




Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 73
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Grodziec

PostWysłany: Nie 17:51, 13 Maj 2007    Temat postu:

Pięknie Krzysiu gadasz, wysokie ideały - dobry (teoretycznie) plan. Nie zapominaj tylko, że żyjemy w takim kraju jak Polska - pomyśl tak realnie - ile jesteś w stanie zmienić chodząc samemu, czy nawet z jakąś grupką po naszych lokalnych władzach i prosząc o załatwienie sprawy - myślę, że naprawdę bardzo mało, przecież takie próby były już podejmowane - cały czas czy to sołtys czy to radny walczyli o naprawienie tej drogi - czy skutecznie ? - jak widać nie - czy dali z siebie dużo ? - na pewno tak, poza tym ten temat (wież mi) był zawsze poruszany niemalże na wszystkich zebraniach wiejskich, no i myślę, że z pewnością sam też naciskałeś - no i co - puste obietnice - aż do tej pory. To forum Twoja stronna i inne, zrobione zdjęcia są właśnie presją na naszych władzach, chyba się z tym zgadzasz ?

Co do tego, że urzędnicy nie odpowiadają na tym forum - mówisz, że mogą nie mieć czasu ? A ile trzeba aby napisać jedną konkretną odpowiedź dla wszystkich zainteresowanych ? Poza tym został wysłany do nich (do Gminy) mail z zawiadomieniem o takim właśnie temacie.

Czy rozgłos dla zamku jest szkodliwy ? - nie wydaje mi się - jeśli już taki będzie w wymienionych telewizjach (czy to w TVN czy to w Sprawie dla Reportera) - z pewnością powiedzą o tym, że nasz zamek jest piękny, ukażą jego zalety i przy okazji pokażą jak pięknie można tam dojechać i jak gmina dba o niego - może kogoś to odstraszy a kogoś przyciągnie jednak jeśli ma to wywołać nacisk na naszych władzach i skutkiem tego może być zrobiona droga oraz remontowany zamek myślę, że warto zaryzykować.

Popatrz co się dzieje teraz - jedzie na zamek grupka turystów - i o czym opowiada znajomym - jak fajnie się na niego jechało, czy jak wygląda stan murów - sam wiem po swojej rodzinie - największe wrażenie wywołała na nich właśnie droga - powiedzieli, że więcej tam nie pojadą.

Podobnie sprawa się ma do konserwatora zabytków - z tym, że on rzeczywiście może dużo zaszkodzić ale z kolei wynikiem jego działań też może być poprawa stanu zamku - tu trzeba się mocniej zastanowić.


Gro tych zadań o których piszesz (spotkaniach biznesowych itd.) należy niestety do kasztelana - takie jego zadanie aczkolwiek trzeba mu pomóc aby później tak jak sam napisałeś można było czerpać profity (dla wszystkich)- i tu właśnie próbujemy to zrobić.

Nikomu z nas z pewnością nie chodzi o szkodliwe działanie dla samego zamku (gdzie byśmy na imprezy chodzili i zdjęcia robili) , jednak w niektórych sytuacjach, gdy wszystkie inne środki zawodzą trzeba sięgnąć po rozgłos i wstyd urzędników - może to ich ruszy do działania. Tak właśnie uważam. Gdy prośby nie pomagają trzeba postraszyć.

P.s. Chodzą jakieś pogłoski, że droga ma być niby robiona - zobaczymy.
Sprawą śmieci w parku też się zajęli (niby). Może to forum jest w jakimś malutkim stopniu tego zasługą ?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez szwarc dnia Nie 18:42, 13 Maj 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Gmina powinna wykorzystywać zarobione przez Zamek pieniądze na swoje inne cele (oprócz zamku) ?
TAK
10%
 10%  [ 1 ]
NIE
90%
 90%  [ 9 ]
NIE WIEM
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
Szpero




Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: teraz z Bolesławca, kiedyś z Grodźca...

PostWysłany: Nie 18:38, 13 Maj 2007    Temat postu:

Krzysiu !
Wyczerpały się wszystkie metody normalnego nacisku na śpiący urząd gminy w zagrodnie, nie pomaga gadanie, proszenie pytania wójta i starego i nowego starego, maja nas wszystkich w d...e. O drodze słyszymy od kilku lat i to że już wszystko jest "na dobrej drodze". Społeczeństwo ma świadomość czym jest zamek, ale co ludzie ze wsi mogą zrobić ? Właśnie to co ja teraz zrobię ! I tylko to. Bo kto jest decydentem ? Zenek ? Nie ! Zenek musi brać tą jałmużnę od gminy i łatać tym dziury... Pytam czym ?
Mówisz o radnych ? Śmiech mnie bierze, szczery niekłamany... W Grodźcu jest tylko jeden radny, a ja sam byłem radnym sołeckim za kadencji pana wójta M. Wierz mi nic konkretnego nie dało się zrobić, tylko się żarli i żarli, a potrzebna była zgoda i solidna współpraca (mowa o radnych zeszłej kadencji - jacy są obecni właśnie będziemy mieli szanse zobaczyć, nie chcę ich od razu skreślać) ! Jak robiliśmy drogę z płyt do kościoła (z wtedy Sołtysem Kaliciakiem - teraz radnym. O ! Jest teraz dla niego pole do popisu !!!) to ci, jak ich nazywasz radni, mało nam oczu nie powydrapywali za płyty ze śmietniska pod Złotoryją (że niby im tez potrzebne do ich wiosek), a pan (na szczęście) były wójt tylko dobrotliwie sie uśmiechał bo się ich bał ! Gdyby każda wioska wzięła wtedy "po równo" tych płyt... byłoby po 14 Smile Co można zrobić z 14 płytami ? Nam nie dali, a te płyty do dzisiaj pewnie leżą na tym śmietnisku i murszeją, było dużo krzyku a potem zero roboty !!! A gdzie obiecywany przez byłego wójta M. nowy wodociąg ? PRZEPADł NA DłUGIE LATA ! Z radnymi takimi jak w poprzedniej kadencji nic nie zrobisz Krzysiu prośbami, byli tak zadufani w sobie ze głowa boli...
Praktyka mówi że radni o wyborcach pamiętają co 4 lata i to tylko do zamknięcia lokali wyborczych !!! Czy z obecnymi radnymi bedzie tak samo ? Zobaczymy... Dajmy im jeszcze troszeczkę czasu...
Ale puki co w sprawie zamku nie zrobili nic i moim zdaniem teraz trzeba porządnego nacisku, wręcz kopniaka, trzeba ich wziąć wstydem, żeby tej kury co niby ma znosić złote jajka nie zadusili i nie zeżarli ! A na zebraniu w Grodźcu to się nawet dowiedziałem że Zamek wcale nie zarabia, wręcz gmina spore sumki do niego dokłada...

Nie pomoże TVN to pomoże Ministerstwo Kultury i Sztuki, jest też prokuratura i inspekcja nadzoru budowlanego, jak posypią sie imienne mandaty to rura urzędasom zmięknie...

Do tej pory zamek z mediów znany był jako "perełka regionu" (aż mnie mdli na to określenie !), pokażmy jak gmina dba o ta "perełkę", pokażmy drugą stronę medalu, pokażmy PRAWDę !!!

Gadki i prośby były przez kilkanaście lat, urząd jest twardy, więc trzeba wziąć teraz na nich pałkę w postaci mediów. I za jakiś czas weźmiemy, to jest ostatnia szansa.

Nic mnie to nie obchodzi że sie nie mogą dogadać z lasem, było tyle czasu że można by było las wywłaszczyć i zrobić tą drogę, ale widać w gminie nie ma nikogo kto prawnie potrafiłby to zrobić... Może czas poszukać jakiegoś DOBREGO radcy prawnego ??? A może można było się z lasem dogadać "po dobroci" tylko nie było dobrej woli ???
Widzę że w tym urzędzie potrzebne jest solidne trzęsienie ziemi, bo niektórzy zbytnio się tam zasiedzieli... Znam plany pewnych osób dotyczące kontroli NIK w tej instytucji, kto wie, kto wie co by było...

A konserwator ? To po co on jest, jak na jego oczach ginie TAKI ZABYTEK a on na to pozwala, może nie nadaje się ? Skoro jeszcze przeszkadza...

W ostatnich latach postapiła niesamowita degradacja Zamku (nie winię tu Zenka), a teraz są ostatnie chwile na ratowanie zamku, jeszcze trochę i się zawali, a tego byśmy nie chcieli !!!???

Krzysiu jesteś jeszcze młodziutki i bardzo, widzę, "zakochany" w zamku, chwali Ci się to bardzo, ale ze względu na twoja młodość i może malusieńką naiwność (nie gniewaj się proszę) ostrzegam Cię nie wierz tym decydentom, oni maja wszystko gdzieś, część z nich jest tam aby "doczłapać" do emeryturki, część dla pensyjki a część do końca kadencji...

Podsumowując - NACISK BęDZIE !!! I to taki jakiego gmina Zagrodno jeszcze nie zaznała.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ZAGRODNO Strona Główna -> zamek Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin